Pracownia i Cafe Kreatoora

Kreatoora to magiczne miejsce znajdujące się w zabytkowej części Łodzi na Księżym Młynie - dawnym fabrycznym osiedlu stanowiącym część przemysłowego imperium łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera. Lokal w oryginalny sposób łączy funkcję kawiarni z pracownią artystyczną i galerią sztuki.

Pracownię założyła w 2013 roku łódzka malarka i graficzka Ewa Żochowska, a w 2014 roku wraz ze swoim partnerem Piotrem Augustyniakiem otworzyli część kawiarnianą.

Kreatoora to miejsce, gdzie sztuka przenika się z dizajnem, wydarzenia artystyczne z kulinarnymi, a unikatowy klimat starej Łodzi miesza się z aromatem pysznej kawy i domowych ciast. Miłośnicy prawdziwej czekolady na gorąco, świeżo wyciskanych soków czy naturalnego kwasu chlebowego z pewnością odnajdą się w otoczeniu sztuki współczesnej i atmosfery Księżego Młyna. Sąsiedztwo najstarszych zabytków Łodzi takich jak: Pałac Muzeum Herbsta, dawna przędzalnia Scheiblera (obecnie lofty), dawny pałac Scheiblera (obecnie Muzeum Kinematografii) zachęca do odwiedzenia tej niepowtarzalnej części Łodzi.

Istnieje możliwość wynajęcia naszego lokalu na kameralne spotkania w gronie przyjaciół i rodziny, kreatywne wieczory panieńskie, jak również odczyty, wykłady, warsztaty itp.

Na miejscu można kupić unikatowe, artystyczne pamiątki z Łodzi z motywami architektonicznymi naszego miasta, a w szczególności Księżego Młyna: magnesy na lodówkę, podkładki, pudełka, świeczniki itp. Wszystkie motywy graficzne są autorskimi projektami pracowni Kreatoora, a każdy z obiektów jest ręcznie malowany, lawowany i patynowany. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Realizujemy również zamówienia indywidualne.

Ponadto w naszej ofercie znajdują się torby zakupowe z autorskim nadrukiem oraz grafiki z motywami Łodzi i Księżego Młyna. Grafiki występują w dwóch cyklach: pierwszy to klasyczne ujęcia łódzkich zabytków, drugi to: "Koty z Księżego Młyna szaleją z radości" inspirowany architekturą Księżego Młyna. Prace z tego cyklu stanowią swoistą interpretację zabytkowych motywów architektonicznych osiedla, perspektywa jest w nich połamana, poszczególne budynki przenikają się i łączą się jak w collage’u. W tym onirycznym i nieco surrealnym świecie dominują zwierzęta – koty, leniwce, słonie, małpy, jaszczurki… 

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe doznania duchowe i smakowe!

Lokal jest otwarty sześć dni w tygodniu - od wtorku do niedzieli.